Ознака: фк осогово

ВТОРОЛИГАШОТ ОД МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА ПРЕСИЛЕН ЗА ПОДМЛАДЕНАТА ЕКИПА НА „ОСОГОВО“

ВТОРОЛИГАШОТ ОД МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА ПРЕСИЛЕН ЗА ПОДМЛАДЕНАТА ЕКИПА НА „ОСОГОВО“

Екипата на „Осогово“ продолжи со одигрувањето на контролните натпревар се со цел да се воигра новиот состави и што поспремни да ги дочекаат натпреварите во Трета Фудбалска Лига – Исток. „Жетварите“ денес на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани ја пречекаа екипата на „Каменица Саса“ која по се изгледа ја имаше генералката пред стартот на натпреварите…

„ОСОГОВО“ ДОМАЌИН НА „КАМЕНИЦА САСА“

„ОСОГОВО“ ДОМАЌИН НА „КАМЕНИЦА САСА“

ГФК „Осогово“ продолжува со одигрувањето на подготвителни натпревари во пресрет на претстојното првенство во Трета Фудбалска Лига – Исток. Денес (Сабота) со почеток во 17:00 часот на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани „Осогово“ ќе ја пречека екипата на „Каменица Саса“ која следниот викенд ги започнува натпреварите во Втората Фудбалска Лига. С. Ивановски

ПОБЕДА НА „ОСОГОВО“ НА ПРВИОТ КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР

ПОБЕДА НА „ОСОГОВО“ НА ПРВИОТ КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР

Во рамките на подготовките пред стартот на првенството во Трета Фудбалска Лига – Исток, екипата на „Осогово“ го одигра првиот контролен натпревар. Кочанчани гостуваа на екипата на „Марена“ и со головите н Тоше Манов (2), Јован Дојчинов (1), Драган Цветанов (1) и 1 автогол  славеа со убедливи 5:0 (3:0). За „жетварите“ настапија: Горгиевски, Цветанов, Јорданов,…

МЛАДИНСКИТЕ ЕКИПИ НА ГФК „ОСОГОВО“ ГИ ПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ПРВЕНСТВОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

МЛАДИНСКИТЕ ЕКИПИ НА ГФК „ОСОГОВО“ ГИ ПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ПРВЕНСТВОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Младинските екипи на ГФК „Осогово“ ја имаа првата прозивка и ги почнаа подготовките за претстојното првенство. На тренерот Тоде Митев и на неговтe помошници Доминик Тенев и  Сашко Атанасов, на птвата прозивка се пријавија педесетина дечиња од сите возрасни категории. До почетокот на првенствените натпревари во единствената Втора лига, младите фудбалери ќе тренираат на стадионот,…

ФУДБАЛСКАТА АКАДЕМИЈА НА ГФК „ОСОГОВО“ ВРШИ УПИСИ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ

ФУДБАЛСКАТА АКАДЕМИЈА НА ГФК „ОСОГОВО“ ВРШИ УПИСИ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ

Фудбалска академија ГФК “Осогово” започнува со упис на нови членови од најмладите категории! Академијата на ГФК “Осогово” ќе ја водат: легендата Тоде Митев и младите и перспективни тренери Доминик Тенев и Сашко Атанасов – Дандара. За најмладите ОСОГОВЦИ обезбедени се комплети маички и шорцеви од ЗГ “НИКОЛА МАНТОВ” Информации на телефон: 071-246-687 ГФК  „Осогово“

ГФК „ОСОГОВО“ СТАРТУВАШЕ СО ПОДГОТОВКИТЕ

ГФК „ОСОГОВО“ СТАРТУВАШЕ СО ПОДГОТОВКИТЕ

Онака како што и беше најавено,  денес во 18:00 часот Шефот на стручниот штаб на ГФК „Осогово“ Ефтим Аксентиев и тренерот на голманите Јоже Јованов заедно со 17 играчи колку што во моментот присуствуваа на тренингот ги започнаа подготовките за  претстојните натпревари во Трета Фудбалска Лига – Исток. Според збировите на Аксентиев подготовките ќе се…

ВО ПОНЕДЕЛНИК СТАРТУВААТ ПОДГОТОВКИТЕ НА ГФК “ОСОГОВО“

ВО ПОНЕДЕЛНИК СТАРТУВААТ ПОДГОТОВКИТЕ НА ГФК “ОСОГОВО“

По овие летни горештини спортска тема која секако ги засега љубителите на фудбалот во „градот на оризот“ е која е иднината на ГФК „Осогово“, несомнено еден  од најстарите фудбалски клубови во Македонија. И додека топката мирува разговаравме со Перо Георгиевски – спортскиот директор на ГФК „Осогово“ за почетокот на подготовките и за плановите на сега…

СООПШТЕНИЕ ОД ГФК „ОСОГОВО“

СООПШТЕНИЕ ОД ГФК „ОСОГОВО“

Раководатвото на ГФК ОСГОВО ја прифати оставката на шефот на стручниот штаб Александар Андов, воедно му се заблагодари за досегашниот профисионален аганжман и му посакува успех во понатамошната негова кариера. За нов шеф на стручниот штаб на првата екипа се назначува Ефтим Аксентиев. Основна цел ќе биде експресно враќање во единствената втора лига. Костурот на…

ВРАТЕТЕ ГО КЛУБОТ ОД КАДЕ ГО ЗЕДОВТЕ, ПА ПОТОА ПОДНЕСЕТЕ ОСТАВКИ

ВРАТЕТЕ ГО КЛУБОТ ОД КАДЕ ГО ЗЕДОВТЕ, ПА ПОТОА ПОДНЕСЕТЕ ОСТАВКИ

Две години пред големиот јубилеј „еден век постоење ФК Осогово“ еден од најстарите клубови во Кочани, неговиот бренд испадна од Втора Фудбалска Лига – Исток и повторно се врати на натпревари по „селските ливади“. ГФК „Осогово“ иако имаше добра  бодовна  залиха на неколку кола до крајот на првенството и на големо од клубот најавуваа дека…

КОМИСИЈАТА ЗА НАТПРЕВАРИ НА ФФМ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА ГФК „ОСОГОВО“ КАКО НЕБЛАГОВРЕМЕНА

КОМИСИЈАТА ЗА НАТПРЕВАРИ НА ФФМ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА ГФК „ОСОГОВО“ КАКО НЕБЛАГОВРЕМЕНА

Петочлената Комисија за натпревари на ФФМ на својата седница одржана на ден 17.05.2022 година ја разгледа жалбата на ГФК „Осогово“ од Кочани која е уредно таксирана и е заверена под бројот 15-1218/2 од 16.05.2022 година и донесе: Одлука  „Жалбата на ГФК „Осогово“ од Кочани бр.15-1218/1 од 16.05.2022 година, СЕ  ОДБИВА како неблаговремена. Разгледувајќи ги сите…