Ознака: фк осогово

ЕДЕН ПОГОДОК ГО РЕШИ ПОБЕДНИКОТ НА ПРВИОТ КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР ВО КОЧАНИ

ЕДЕН ПОГОДОК ГО РЕШИ ПОБЕДНИКОТ НА ПРВИОТ КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР ВО КОЧАНИ

ГФК „Осогово“ од Кочани го одигра првиот контролен натпревар во новата година. Играчите на Шефот на Стручниот штаб Андов кои пред десетина ги започнаа подготовките загубија како домаќини од „Каменица Саса“ со 0:1 (0:1). Стрелец на единствениот погодок за „рударите беше“ Антонио Мирков кој пред неколку дена дојде како позајмен играч од скопски „Вардар“. Инаку…

ГОРАН ЃОРГИЕВ – ГАНЕ ТРЕНЕР НА ГОЛМАНИТЕ НА ГФК „ОСОГОВО“, ВО САБОТА ПРВ ПОДГОТВИТЕЛЕН НАТПРЕВАР

ГОРАН ЃОРГИЕВ – ГАНЕ ТРЕНЕР НА ГОЛМАНИТЕ НА ГФК „ОСОГОВО“, ВО САБОТА ПРВ ПОДГОТВИТЕЛЕН НАТПРЕВАР

Горан Ѓоргиев – Гане пред неколку дена е именуван за тренер на голманите на ГФК „Осогово“. Од Кочани. Со поставувањето на Ѓоргиев за тренер на голманите сега е потполно комплетиран стручниот штаб на кочанскиот второлигаш. Инаку Ѓоргиев својата кариера како голман ја започна во „Осогово“ потоа бранеше во „Борец“ од Велес а ја заврши како…

ГФК „ОСОГОВО“ СТАРТУВАШЕ СО ПОДГОТОВКИТЕ

ГФК „ОСОГОВО“ СТАРТУВАШЕ СО ПОДГОТОВКИТЕ

Дали случајно или не на големиот празник „Богојавление“ фудбалерите на „Осогово“ од кочани ги започнаа подготовките за пролетниот дел од првенството во Втора Фудбалска Лига – Исток. Шефот на стручниот штаб Александар Андов на првата прозивка не можеше да смета на сите играчи бидејќи некои оправдано го најавија своето отсуство, но како што истакна од…

ТРИ НОВИ ИМИЊА ВО ГФК „ОСОГОВО“

ТРИ НОВИ ИМИЊА ВО ГФК „ОСОГОВО“

Едни заминуваат други доаѓаат. Тоа е фудбалската слика на ГФК „Осогово“ во овој зимски преоден рок. Од денес фудбалскиот список на „жетварите“ е проширен за три нови имиња. Кристијан Ристовски, играч за врска доаѓа од екипата на „Кадино“. Освен во „Кадино“ Ристовски има настапувано и за „Тетекс“, „Гостивар“ и „Ренова“. Матеј Андов – голман, Повратник…

АНДРЕЈ СИМЕВСКИ СЕ СЕЛИ ОД „ОСОГОВО“ ВО „СЛОГА 1934“

АНДРЕЈ СИМЕВСКИ СЕ СЕЛИ ОД „ОСОГОВО“ ВО „СЛОГА 1934“

Играчот на ГФК „Осогово“ Андреј Симевски раши во зимскиот преоден рок да се пресели во „Слога 1934“ од Виница. Симевски во „Осогово“ дојде пред почетокот на есенскиот дел од првенството. Беше стандарден играч на првата постава на „жетварите“ и во изминатите кола постигна два погодока. Како што не информираат од клубот Симевски ги известил дека…

АДЕЛИН ЌАЗИМОВ СЕПАК ПРОДОЛЖУВА ВО ГФК „ОСОГОВО“

АДЕЛИН ЌАЗИМОВ СЕПАК ПРОДОЛЖУВА ВО ГФК „ОСОГОВО“

Иако пред десетина дена најави заминување од „Осогово“, па дури беше и на разговори со челните луѓе на „Беса член на Втора Фудбалска Лига – Запад, сепак Аделин Ќазимов и управата на ГФК „Осогово“ се договорија соработката да продолжи. Ќазимов во есенскиот дел од сезоната беше еден од подобрите играчи на кочанскиот второлигаш и навистина…

И БЛАГОЈЧО КОЦЕВ СИ ЗАМИНА ОД „ОСОГОВО“, УПРАВАТА ВО ПРЕГОВОРИ СО НЕКОЛКУ ИГРАЧИ

И БЛАГОЈЧО КОЦЕВ СИ ЗАМИНА ОД „ОСОГОВО“, УПРАВАТА ВО ПРЕГОВОРИ СО НЕКОЛКУ ИГРАЧИ

Благојчо Коцев е петтиот играч кој во овој преоден рок го напушти второлигашот од Кочани. Коцев есеноска во „Осогово“ дојде од редовите на „Слога 1934“ од Виница, за да само по шест месеци повторно се врати во виничкиот второлигаш. Од „Осогово“ остануваат на ставот дека кој не сака да остане а ги исполни условите слободно…

ЧЕТИРИ ИГРАЧИ СИ ЗАМИНАА ОД ГФК „ОСОГОВО“

ЧЕТИРИ ИГРАЧИ СИ ЗАМИНАА ОД ГФК „ОСОГОВО“

По новогодишните празници четири играчи на „Осогово“ го напуштија кочанскиот второлигаш. Еден од најдобрите голмани во источната втора лига  Благојче Иванов и еден од најдобрите играчи во нападот Аделин Ќазимов веќе потпишаа за екипата на „Беса“ член на Втора Фудбалска Лига – Запад, штоперот Иван Мицевски кој покажа дека знае да игра фудбал се врати…

ГОЛМАНОТ НА „ОСОГОВО“ БЛАГОЈЧЕ ИВАНОВ ЈА ЗАВРШИ СВОЈАТА ЕПИЗОДА ВО КОЧАНИ

ГОЛМАНОТ НА „ОСОГОВО“ БЛАГОЈЧЕ ИВАНОВ ЈА ЗАВРШИ СВОЈАТА ЕПИЗОДА ВО КОЧАНИ

Еден од неколкумината најдобри играчи на „Осогово“ во есенскиот дел од првенството во Втора Фудбалска Лига – Исток, Благојче Иванов реши да ја прекине својата епизода во Кочани. Во изминатите 15 кола во натпреварите од Втора Фудбалска Лига – Исток Иванов покажа дека се работи за голман пред кого е голема кариера. На повеќето натпревари…

ЌЕ ГО СПАСУВА ЛИ КРСТЕ КРСТЕВ „ОСОГОВО„?

ЌЕ ГО СПАСУВА ЛИ КРСТЕ КРСТЕВ „ОСОГОВО„?

По минатонеделниот избор на Александар Андов за претседател на ОФС „Кочани“, љубителите на фудбалот во Кочани а посебно навивачите на ГФК „Осогово“ со право се прашуваат кој ќе седне на жешкото столче и ќе го води клубот низ пролетните немирни води, се со цел зачувување на второлигашкиот статус. Чаршијата како чаршија е полна со шпекулации,…