Ознака: левица

НИНА ГОЧЕВСКА, КАНДИДАТ ВО ИЕ 3 – ЛЕВИЦА

НИНА ГОЧЕВСКА, КАНДИДАТ ВО ИЕ 3 – ЛЕВИЦА

Нина Гочевска, родена во Кочани во работничко семејсто за време на транзицијата во Македонија. Сопруга и мајка на две малолетни деца, вработена во приватна фирма. Државен првак во пинк-понг, долгогодишен член на женските фудбалски клубови ЖФК,,Оризари“, „ЖФК,,Кочани“ и ЖФК,,Борец“, каде во исто време игра и за Македонската женска фудбалска репрезентација. Левичар, борец за човекови права,…

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ ПРЕДЛОЖЕН ОД „ЛЕВИЦА“ БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО  ПОСЕТА НА КОЧАНИ

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ ПРЕДЛОЖЕН ОД „ЛЕВИЦА“ БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО ПОСЕТА НА КОЧАНИ

Под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата!“ денес во „Паркот на Револуцијата“ во Кочани кандидатот за Претседател на Република Македонија предложен од партијата „Левица“, Билјана Ванковска оствари средба со граѓаните на Кочани.   Во разговорите со граѓаните Ванковска им претстави дел од програма со цел како што нагласи да се врати достоинството на нацијата. Во…

КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД ЛЕВИЦА БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО ВТОРНИК НА СРЕДБА СО КОЧАНЧАНИ

КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД ЛЕВИЦА БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО ВТОРНИК НА СРЕДБА СО КОЧАНЧАНИ

Почитувани сограѓани, драги поддржувачи, би сакале да ве известиме дека кандидатот на Левица за Претседател на Република Македонија проф Билјана Ванковска заедно со носителот на 3 ИЕ Борислав Крмов во вторник со почеток од 16ч ќе присуствуваат во градскиот парк во Кочани. На оваа наша заедничка средба ќе имате можност да ги слушнете заложбите од…

ПП ЛЕВИЦА, ЛО КОЧАНИ: ПОЧНУВА ПРОЦЕСОТ ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ ЗА КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

ПП ЛЕВИЦА, ЛО КОЧАНИ: ПОЧНУВА ПРОЦЕСОТ ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ ЗА КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Почитувани граѓани на Кочани и околината Процесот за собирање на потписи за Проф. д-р Билјана Ванковска кандидат за претседател на Република Македонија од Левица почнува од 23.02. до 08.03.2024 година. За време на собирањето на потписите Подрачните одделенија и канцеларии на Државна изборна комисија, ќе работат СЕКОЈ ден (значи и ВИКЕНД) во периодот од 23.02….

СО ПОЛОЖУВАЊЕ ЦВЕЌЕ ЛЕВИЦА ГО ОДБЕЛЕЖА ПРАЗНУВАЊЕТО НА 11 ОКТОМВРИ

СО ПОЛОЖУВАЊЕ ЦВЕЌЕ ЛЕВИЦА ГО ОДБЕЛЕЖА ПРАЗНУВАЊЕТО НА 11 ОКТОМВРИ

Денес Делегација на ЛЕВИЦА Кочани и ЦРВЕНА МЛАДИНА Кочани го чествуваат – Денот на востанието на Македонија или Ден на народното востание на македонскиот народ ,,11 Октомври “— државен празник на Македонија. Востанието е против фашизмот и со тоа започнува борбата за ослободување на македонскиот народ. Тоа е важен меѓник во борбата за самобитност и…

ЛЕВИЦА ЛО КОЧАНИ ГИ ОДБЕЛЕЖА ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА КОЧАНИ И ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА Р. МАКЕДОНИЈА

ЛЕВИЦА ЛО КОЧАНИ ГИ ОДБЕЛЕЖА ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА КОЧАНИ И ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА Р. МАКЕДОНИЈА

Делегација на Левица ЛО Кочани оддаде почит со положување свежо цвеќе на Споменикот на слободата, изграден на ридот Локубија во 1981 година, по повод 40 годишнината од отпочнувањето на антифашистичката борба и им оддаде почит на борците и борбата за ослободување од фашистичкиот окупатор, а го одбележа и 8 ми Септември, денот на независноста на…

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ЛЕВИЦА ЛО КОЧАНИ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ ВО ЧЕСТ НА ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ЛЕВИЦА ЛО КОЧАНИ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ ВО ЧЕСТ НА ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ

Делегација на Левица ЛО Кочани положија цвеќе на Споменикот на слободата“ во Кочани. На денешен ден капитулира Нацистичка Германија. Со тоа се означува крајот на Втората Светска Војна, војна во која својот живот го изгубија над 70 милиони жители. Нека ни е среќен 9 мај, денот на победата над фашизмот! Левица ЛО – Кочани КОМЕНТАРИТЕ …

ЛОКАЛНИОТ ОГРАНОК НА ПАРТИЈАТА ЛЕВИЦА ОТВОРИ КАНЦЕЛАРИЈА ВО КОЧАНИ

ЛОКАЛНИОТ ОГРАНОК НА ПАРТИЈАТА ЛЕВИЦА ОТВОРИ КАНЦЕЛАРИЈА ВО КОЧАНИ

Во присуство на членови и симпатизери на партијата, вечерва Левица ја отвори новата канцеларија на Локалниот огранок во Кочани. Како што доликува канцеларијата ја отвори претседателот на партијата Димитар Апасиев, а на чинот на отворањето присуствуваше и пратеникот Борислав Крмов како и неколку членови на Централниот комитет и Локалниот клуб на партијата. „Левица по инфраструктура…