ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА НА ДВЕ ГРУПИ, МЕЃУ КОИ ИМАЛО И ЖЕНСКИ ЛИЦА

април 18, 2023
1 минути

Соопштение

На 17.04.2023 во 14.05 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.,,Стамен Манов“, по кратка расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.А.(41), Џ.Д.(23), Д.Ј.(19), М.А.(65) – женско лице и 17 годишен малолетник, од една страна и С.Р.(20), А.Р.(49) и Б.Р.(49) –женско лице, од друга страна, сите од Кочани. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Соопштение  од СВР Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ