ВРАБОТЕНА ВО ОПШТА БОЛНИЦА – КОЧАНИ ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛА ДВЕ КОЛЕШКИ

декември 14, 2022
1 минути

На 13.12.2022 во 13.10 часот во СВР Штип, вработена во Општа болница Кочани пријавила дека на едно од Одделенијата на болницата, вработената Ј.Т.(44) од Кочани физички ги нападнала нејзините колешки Б.А.(47), Т.С.(53) и М.К.(58), сите од Кочани. Се работи на расчистување на случајот, по што против Ј.Т. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни соопштенија од СВР  Штип