Ознака: жфк кочани

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, ЖФК „КОЧАНИ“ ПО МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА, ДОМАЌИН

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, ЖФК „КОЧАНИ“ ПО МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА, ДОМАЌИН

Во Сабота и Недела се играат натпреварите од 8-т коло во Првата Фудбалска Лига за жени. По месец и половина екипата на „КочанИ3 повторно ќе им можност да одигра натпревар пред своите гледачи. Во изминатите седум кола кочанчанки освоија само еден бод, но од клубот најавуваат серија натпревари со полесни противници или рамни на нив…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ЧЕСЕН ПОРАЗ ЗА КОЧАНЧАНКИ

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ЧЕСЕН ПОРАЗ ЗА КОЧАНЧАНКИ

Се одиграа натпреварите од 7-то коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Фаворитите дојдоа до нови победи и режираа мошне интересна завршница кога е во прашање освојувањето на есенската титула. Девојчињата на „Кочани“ имаа тешко гостување кај СЦ „Истатов“. Иако многумина прогнозираа висок пораз за кочанчанки, девојчињата на тренерот Оливер Јовановски „скапо ја продадоа кожата“,…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ПОСТИГНАТИ 39 ПОГОДОЦИ

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ПОСТИГНАТИ 39 ПОГОДОЦИ

По пауза од една седмица денес се одиграа натпреварите од 5. вонредно коло во Прва Фудбалска Лига жени. Постигнати се 39 погодоци или во просек 7,8 по натпревар. Девојчињата на ЖФК „Кочани“ со нова единаесетка во мрежата се враќаат од гостувањето во Скопје исто како и „Борец“ од гостувањето кај „Шкендија“. „Каменица Саса“, „Љуботен“ и…

„ДЕСПИНА“ ОД ПРИЛЕП ПРЕСИЛНА ЗА КОЧАНЧАНКИ

„ДЕСПИНА“ ОД ПРИЛЕП ПРЕСИЛНА ЗА КОЧАНЧАНКИ

Денешното 4. вонредно коло од Првата Фудбалска Лига за жени не донесе никакво изненадување, Фаворитите со нови три бода ја продолжуваат битката за највисок пласман. На петте натпревари постигнати се вкупно 41 погодок или во просек 8,2 по натпревар што јасно го покажува јазот помеѓу квалитетот на екипите. Кочанчанки по освоениот бод во Речица во…

ПРВ БОД ЗА ДЕВОЈЧИЊАТА НА „КОЧАНИ“ ВО ГОДИНЕШНОТО ПРВЕНСТВО

ПРВ БОД ЗА ДЕВОЈЧИЊАТА НА „КОЧАНИ“ ВО ГОДИНЕШНОТО ПРВЕНСТВО

При погодоци и прв бод за девојчињата на „Кочани“ во годинешното првенство во Прва Фудбалска Лига за жени. Бодот е освоен на теренот во „Речица“ каде двете последнопласирани екипи по двете коло го поделија пленот. Во едно од дерби натпреварите минатогодишниот шампион „Љуботен“ ја декласира екипата на „Ас Јунајтед“ исто како и „рударките“ од Македонска…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ – ПЕТ НЕИЗВЕСНИ НАТПРЕВАРИ

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ – ПЕТ НЕИЗВЕСНИ НАТПРЕВАРИ

За време на викендот се играат натпреварите од 3. коло во Првата Фудбалска Лига за жени. Кочанчанки гостуваат во Речица со која екипа имаат најлош старт во годинешното првенство и по двете одиграни кола се заковани за последните две места на табелата со идентична гол разлика и без ниту еден освоен бод. Според распоредот речиси…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, 37 ПОГОДОЦИ ВО ВТОРОТО КОЛО

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, 37 ПОГОДОЦИ ВО ВТОРОТО КОЛО

Се одиграа натпреварите од второто коло од Првата Фудбалска Лига – за жени. На пет средби постигнати се 37 погодоци или 7,4 по натпревар, што уште еднаш ја покажа разликата во квалитет на екипите. Повратникот во лигата „Кочани“ немаше сили против далеку поспремната екипа на „Љуботен“. „Жетварките“ примија 13 погодоци  и можат да бидат задоволни…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, „КОЧАНИ“ ДОМАЌИН НА ШАМПИОНОТ

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, „КОЧАНИ“ ДОМАЌИН НА ШАМПИОНОТ

За време на викендот продолжуваат натпреварите во Првата Фудбалска Лига за жени. На програмата се натпреварите од второто коло во кое повратникот во прволигашкото друштво „Кочани“ ќе го угости минатогодишниот Шампион „Љуботен“ од Тетово. Двојки од второто коло: „Кочани“ – „Љуботен“ „Каменица Саса“ – „Деспина“ „Ас Јунајтед“ – „Истатов“ „Борец“ – „Скопје“ „Тиверија“ – „Речица“…

ЖФК „КОЧАНИ“ СО ПОРАЗ ГО ЗАПОЧНА НОВОТО ПРВЕНСТВО

ЖФК „КОЧАНИ“ СО ПОРАЗ ГО ЗАПОЧНА НОВОТО ПРВЕНСТВО

За време на викендот се одиграа натпреварите од првото коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Пет домашни екипи забележаа сигурни победи но највисоката ја извојуваа „рударските“ од „Каменица Саса“ на гостувањето кај „Речица“. Во првото коло постигнати се вкупно 38 погодоци или 7,6 во просек. Повратникот во во првата лига екипата на Кочани со…

СТАРТУВА ПРВЕНСТВОТО ВО ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ

СТАРТУВА ПРВЕНСТВОТО ВО ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ

Претстојниот викенд започнуваат натпреварите од Прва Фудбалска Лига за жени. По една година пауза во прволигашкото друштво се враќа и екипата на „Кочани“. „Жетварките“ со нов состав ќе се претстават пред своите симпатизери, откако во летниот преоден рок за „Кочани“ потпишаа: Клара Андреевска (голман, доаѓа од Борец – Велес), Викторија Стојаноска (напаѓач – Плачковица), Елеонора…