ТРИ ЛИЦА ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА, НА МАЛОЛЕТНО ЛИЦЕ МУ ОВОЗНОЖИЛЕ УПОТРЕБА НА МАРИХУАНА

мај 11, 2022
1 минути

На 10.05.2022, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода Љ.Л.(38), С.С.(20) и С.Т.(22), тројцата од с.Зрновци, општина Зрновци, бидејќи околу 18.00 часот во патничко возило во близина на с.Видовиште, општина Зрновци и овозможиле на 17-годишна малолетничка употреба на марихуана.

Полициски службеници ја пронашле и одзеле марихуаната, а по комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип