ВО ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА УЧЕСТВУВАЛЕ ТРИ ЛИЦА

јуни 30, 2022
0 минути

На 29.06.2022 во 19.40 часот во СВР Штип, било пријавено дека околу 19.35 часот на ул„Киро Кикенски“ во Кочани, по претходна вербална расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Н.Д.(25) од една страна и В.С.(56) и М.С.(24) од друга страна, сите од Кочани.

По комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип