ЖЕНА НА ВОЗРАСТ ОД 48 ГОДИНИ ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛА ЛЕКАРКА

јануари 3, 2024
1 минути

На 02.01.2024 во 11.50 часот во СВР Штип, А.Ѓ.(36) од Кочани пријавила дека на работното место – лекар во приватна здравствена установа во Кочани, била физички нападната од 48–годишната Р.Б. од Кочани.

По комплетирање на случајот против Р.Б. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Соопштение  на  СВР  Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ