ВО ПРЕКРАСНА АТМОСФЕРА, СО ОРГАНИЗИРАНА ЗАБАВА КОЧАНЧАНИ ЈА ДОЧЕКАА НОВАТА ГОДИНА

јануари 1, 2024
0 минути

Во прекрасна атмосфера, со организирана забава, музички групи и новогодишен огномет, голем број гости и жители на Кочани, Новата 2024 година ја дочекаа во Градскиот парк.

Во пресрет на Новата година, публиката уживаше во настапите на Андријана Јаневска и Бојана Скендеровски, а со нив настапија хористите од ОМУ „Ристо Јуруков“ од Кочани.

Новогодишната програма е збогатена со дувачки оркестар и диџеи.

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ