ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА, „ОСОГОВО“ НА ГОСТИ КАЈ „СКОПЈЕ“

Во Спорт
ноември 24, 2023
1 минути

По една седмица пауза поради обврските на Македонската Фудбалска Репрезентација веќе во сабота продолжуваат натпреварите од Втората Фудбалска Лига.

На програмата е 13-тото коло во кое „Осогово“ гостува во Скопје кај истоимениот клуб. Последен пат овие две екипи се имаат сретнато во сезоната 2011/2012 година во борбата за второлигашки бодови. Во Кочани и во Скопје во таа сезона победа забележале домаќините. Сега е ново време, нови играчи но иста желба да се победи противникот. Кочанчани оваа сезона досега одиграа во стилот ладно-топло. Во кочанскиот второлигаш се надеваат на добар резултат во Скопје а тоа непоразени да се вратат дома и полека да прибираат бодови за мирна зимска пауза.

Двојки од 13-тото коло:

„Скопје“ – „Осогово“

„Детонит Плачковица“ – „Охрид“

„Кожуф“ – „Каменица Саса“

„Караорман“ – „Новаци“

„Вардар“ (Н) – „Беласица“

„Аресими“ – „Победа“

„Пелистер“ – „Башкими“

„Беса“ – „Тетекс“

Натпреварите запонуваат во 13:00 часот.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ