ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА, „ОСОГОВО“ НА ТЕШКО ГОСТУВАЊЕ ВО РАДОВИШ

Во Спорт
октомври 20, 2023
1 минути

По една седмица пауза поради настапите на Македонската Фудбалска Репрезентација, утре продолжуваат натпреварите во Втора Фудбалска Лига. На програмата се натпреварите од 9-тото коло, а „Осогово“ е пред голем предизвик на гостувањето во Радовиш.

„Жетварите“ во последните три кола влегоа во форма и освоија седум бодови но како за нив ќе се одрази паузата во првенството веќе утре ќе знаеме.

Двојки за 9-тото коло:

Детонит Плачковица – Осогово

Новаци – Охрид

Каменица Саса – Беласица

Кожуф – Победа

Караорман – Башкими

Вардар (Н) – Тетекс

Скопје – Беса

Аресими – Пелистер

Натпреварите започнуваат во 14:00 часот

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ