ДВАЈЦА ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА КАЈ КОИ Е ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА

декември 15, 2022
0 минути

На 15.12.2022 во 01.15 часот на ул.,,Крижевска“ во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани ги лишиле од слобода Д.С.(25) и Н.М.(25), двајцата од с.Зрновци, кочанско, затоа што по преглед кај нив, кај Д.С. била пронајдена и одземена марихуана. По комплетирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР:  Дневни соопштенија од СВР Штип