ЛИШЕН ОД СЛОБОДА ЈА НАПАДНАЛ МАЈКА СИ

декември 15, 2022
1 минути

На 14.12.2022, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода В.З.(22) од Кочани затоа што во семејниот дом физички ја нападнал неговата 46 – годишна мајка. По комплетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР:  Дневни соопштенија од СВР  Штип