ДВЕ ЛИЦА НАПАДНАЛЕ КОЧАНЧАНЕЦ И МУ ГИ ОДЗЕЛЕ ПАРИТЕ

јули 17, 2022
0 минути

На 16.07.2022 во 21.38 часот В.К.(58) од Кочани пријавила дека околу 21.00 часот во Кочани нејзиниот брат М.К.(64) бил физички нападнат од две лица од кои едниот го познавал и му одзеле пари.

Се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР