ГО НАПАДНАЛЕ КАЈ СТАРАТА КАСАРНА И МУ ГИ ОДЗЕЛЕ ПАРИТЕ

декември 22, 2021
1 минути

На 21.12.2021 во 16.30 часот во ОВР Кочани, A.Р.(44) од Кочани пријавил дека на 20.12.2021 околу 15.00 часот во близина на старата касарна во Кочани три лица физички го нападнале и му одзеле пари. Се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР: Дневен билтен на СВР Штип