ЈА НАПАДНАЛ МАЈКА СИ И ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА

декември 10, 2021
0 минути

На 10.12.2021, полициски службеници од ОВР Кочани од слобода го лишиле Д.А.(28) од Кочани затоа што во семејниот дом во Кочани физички ја нападнал неговата 54 годишна мајка.

По комплетирање на случајот против Д.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневен билтен на СВР Штип