КОЧАНЧАНЕЦ АГРЕСИВНО СЕ ОДНЕСУВАЛ КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК

јануари 28, 2022
0 минути

На 27.01.2022, полициски службеници од Полициската станица Кочани го привеле И.М.(41) од Кочани бидејќи околу 21.30 часот во угостителски објект на ул.,,Димитар Влахов“ во Кочани агресивно се однесувал кон полициски службеници и се обидел физички да нападне полициски службеник кој вршел службени дејствија..

По целосно документирање на случајот против И.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОД: Дневни билтени на СВР Штип