КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА РАЗБОЈНИШТВО

август 19, 2022
0 минути

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.К.(24) од Кочани, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 07.06.2022 тој со употреба на сила одзел пари од Д.М. и неговата сопруга од Кочани.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР