ЛИЦЕ ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА ПОРАДИ НАПАД НА СВОЈАТА МАЈКА

ноември 13, 2021
1 минути

На 12.11.2021 во 16.20 часот на ул.„Никола Вапцаров“ во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода В.Ѓ.(34) од Кочани затоа што физички ја нападнал неговата 58-годишна мајка.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР