ПОЖАР ВО СТАН НА УЛИЦА „РОЗА ПЕТРОВА“

јануари 25, 2022
0 минути

На 24.01.2022 во 06.45 часот во ОВР Кочани било пријавено дека околу 05.45 часот настанал пожар во стан на ул.„Роза Петрова“ во Кочани, сопственост на С.А.(65).

Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Кочани.

Во пожарот повредени лица нема, а увид извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР Штип