ПЕТРОВДЕНСКИ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ – ФИНАЛЕ: „АУТО ВЕЛТ“ – „ФИЧОБАРБЕР ШЕРИ КАЗИНО“

Во Спорт
јули 10, 2023
0 минути

Вечерва се одиграа полуфиналните натпревари од 21. издание на петровденскиот турнир во мал фудбал по што стана јасно кои екипи ќе играат во големото а кои во малото финале.

„Ауто велт“ вечерва ја совлада екипата на „Амфенол“ со 2:1 (2:0), додека во вториот натпревар екипата на „Фичобарбер Шери казино“ со подобра и ефикасна игра особено во второто полувреме го совлада „Рели“ 5:0 (0:0).

Така во Среда во малото финале кое се игра во 19:00 часот ќе се сретнат кипите на „Амфенол“ и „Рели“, додека еден час подоцна, односно во 20:00 часот во големото финале се среќаваат „Ауто велт“ и „Фичобарбер Шери казино“.

По завршувањето на финалниот натпревар ќе биде прогласувањето на најуспешните.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ