Ознака: петроденски турнир

БРАНКО БОГАТИНОВ, ГОДИНЕШНАТА АЛФА И ОМЕГА НА ПЕТРОВДЕНСКИОТ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР

БРАНКО БОГАТИНОВ, ГОДИНЕШНАТА АЛФА И ОМЕГА НА ПЕТРОВДЕНСКИОТ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР

Пред неполна седмица заврши годинешниот, дваесетти по ред  Петровденски фудбалски турнир. На крајот како и секогаш, прогласувањето на најдобрите, но и доделување признанија на сите оние кои помогнаа во неговата реализација. Иако прогласувањето на најуспешните и оние кои дадоа полн придонес во неговата реализација беа повеќе од заслужено, сепак сакале или не мора посебно признание…

РЕВИЈАЛЕН НАТПРЕВАР ВО ПРЕДИГРА НА ФИНАЛНИОТ ДЕЛ ОД „ПЕТРОВДЕНСКИОТ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР’

РЕВИЈАЛЕН НАТПРЕВАР ВО ПРЕДИГРА НА ФИНАЛНИОТ ДЕЛ ОД „ПЕТРОВДЕНСКИОТ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР’

Вечерва (Вторник)  во предигра на големото и малото финале од „Петровденскиот фудбалски турнир 2022“ со почеток во 18:00 часот ќе се одигра Ревијален фудбалски натпревар со цел да се оддаде почит за прерано згаснатиот живот на нашиот сограѓанин Благоја Баки Апостоловски. Самиот финален дел започнува во 19:00 часот кога во борбата за третото место ќе…

ПЕТРОВДЕНСКИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР – ТРЕТИ ДЕН, – „ВЛТ ГРДОВЦИ“ ГИ ДЕКЛАСИРА КУМАНОВЦИ

ПЕТРОВДЕНСКИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР – ТРЕТИ ДЕН, – „ВЛТ ГРДОВЦИ“ ГИ ДЕКЛАСИРА КУМАНОВЦИ

Вечерва на програмата ббеа натпреварите од третиот ден на „Петровденскиот Фудбалски Турнир 2022“. Се одиграа два натпревари од групата „В“ и еден, последен од групата „Г“. Премиерниот натпревар вечерва помеѓу „Македонија“ и „Пролет“ од групата „В“ не даде победник. Во доста интересен и неизвесен натпревар конечниот резултат 3:3 можеби е и најправеден. Во вториот натпревар…

„ПЕТРОВДЕНСКИ ТУРНИР 2022“ – ВТОР ДЕН, ДЕРБИ НАТПРЕВАРОТ ЗА „АУТО ВЕЛТ“

„ПЕТРОВДЕНСКИ ТУРНИР 2022“ – ВТОР ДЕН, ДЕРБИ НАТПРЕВАРОТ ЗА „АУТО ВЕЛТ“

На вториот ден од годинешниот „Петровденски турнир 2022“ се одиграа три натпревари.  Уште при одредувањето на двојките вниманието го привлекуваше натпреварот од  групата „Б“ – „Ауто Велт“ – „Масив Дизајн“ кој беше прогласен за еден од дерби натпреварите по групи. Самиот натпревар донесе добар фудбал во кој на крајот сосема заслужено славеа „автомобилистите“ со 3:1….

ЕФИКАСЕН ПОЧЕТОК НА ПЕТРОВДЕНСКИОТ ТУРНИР  2022

ЕФИКАСЕН ПОЧЕТОК НА ПЕТРОВДЕНСКИОТ ТУРНИР 2022

Со изведувањето на почетниот удар од страна на секретарот на Општина Кочани Дејан Рашков, вчера (Петок) на „Заградените терени“ во дворот на СОУ „Љупчо Сантов“ и официјално започнаа натпреварите од јубилејното 50 издание на „Петровденскиот турнир 2022“. Се одиграа два натпревари на кои беа постигнати вкупно 14 погодоци, по седум на секој што навестува еден…