ПОЛИЦИЈАТА ПУКАЛА ВО ВОЗДУХ ПО ШТО АГРЕСИВНИТЕ НАПАЃАЧИ СЕ ДАЛЕ ВО БЕКСТВО

ноември 20, 2023
0 минути

На 19.11.2023 во Полициската станица Кочани било пријавено дека околу 15.30 часот во дворот од семејната куќа на Д.Р.(38) од Кочани влегле четири лица, од кои две се однесувале агресивно и фрлале тврди предмети кон него и членовите на неговото семејство. По пристигањето на местото на настанот, полициските службеници пукале во воздух, по што лицата се дале во бегство.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Соопштение  од  СВР  Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ