ПОРАДИ ПОСЕДУВАЊЕ НА ХЕРОИН ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА

декември 24, 2021
1 минути

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Е.Б.(30) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производтсво и пуштање во промет наркотични дорги,психотропни супстанци и прекурсори“.

На 14.12.2020, полициски службеници извршиле преглед врз пријавениот, при што пронашле и одзеле хероин .

ИЗВОР:  Дневни билтени на МВР