ПОСЛЕДНО ЕСЕНСКО КОЛО ВО ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ

Во Спорт
октомври 27, 2023
1 минути

За време на викендот се играат натпреварите од 7-мото последно есенско коло во Втора Фудбалска Лига – за жени,.

Во Радовиш во борба за третото место домашната „Плачковица“ ја пречекува екипата на „Кочани“, додека во Битола се игра дерби на првенството каде се среќаваат екипите со стопостотен учинок до сега.

Двојки од 7-то коло:

Плачковица – Кочани

Атлетико – Вардар

Порече – Борец

Победа Валандово 16 – Билјанини извори.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ