ЛЕКАРКА ПРИЈАВИЛА ЛИЦЕ КОЕ АГРЕСИВНО СЕ ОДНЕСУВАЛО КОН НЕА

јануари 25, 2022
0 минути

На 24.01.2022 во 16.30 часот во полициската станица Кочани, лекарка пријавила дека околу 16.20 часот во просториите на Итната медицинска помош во Кочани, З.Р. од Кочани агресивно се однесувал кон неа.

По комплетирање на случајот против З.Р. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР Штип