ПОЗНАТИ ДВОЈКИТЕ ЗА ПРВОТО КОЛО ВО ВФЛ – ОСОГОВО ЈА ПРЕЧЕКУВА БЕСА

Во Спорт
август 4, 2023
1 минути

Денес во просториите на ФФМ беа извлечени натпреварувачките броеви на шеснаесетте екипи кои годинава ќе се натпреваруваат во Втора Фудбалска Лига.

Кочанскиот второлигаш во првото коло ќе и биде домаќин на „Беса“ една од главните претенденти за највисок пласман.

Двојки за првото коло:

Осогово – Беса

Башкими – Охрид

Победа – Тетекс

Беласица – Пелистер

Новаци – Аресими

Каменица Саса – Скопје

Детонит Плачковица – Вардар неготино

Кожуф – Караорман

Првенството е закажано за 12 и 13 август а натпреварите започнуваат во 17:00 часот.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ