ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕН ДИЛЕР

август 2, 2022
1 минути

На 01.08.2022 во Кочани,полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи-Кочани го лишиле од слобода Ф.Ј.(35) од Кочани.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 26 пакувања со прашкаста материја.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР