ПРИВЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ КАЈ КОГО БИЛ ПРОНАЈДЕН ХЕРОИН

март 23, 2022
1 минути

Денеска (23.03.2022) во 02.00 часот на ул.„Иван Иванов – Балаш“ во

Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода А.И.(36) од Кочани, затоа што кај него бил пронајден и одземен хероин.

Тој бил приведен во полициска станица и со него бил извршен службен разговор.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип