ПРИВЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ ПОРАДИ АГРЕСИВНО ОДНЕСУВАЊЕ КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ

март 3, 2022
0 минути

На 02.03.2022, полициски службеници од Полициската станица Кочани го привеле О.М.(37) од Кочани бидејќи во 23.00 часот на ул.„Теодосија Паунов“ во Кочани агресивно се однесувал кон полициски службеници кои преземале на службени дејствија.

По комплетирање на случајот против О.М. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип