ПРОНАЈДЕН ПОЧИНАТ КОЧАНЧАНЕЦ

септември 6, 2022
0 минути

На 05.09.2022 во 12.12 часот во СВР Штип било пријавено дека во својот дом во Кочани бил пронајден починат К.А.(61) од Кочани.

По наредба на Јавен обвинител, во болницата во Кочани врз телото на починатиот бил извршен преглед и била констатирана смрт без траги на насилство.

Исто така, по наредба на Јавен обвинител, телото било дадено на семејството.

Увид извршила екипа од ОВР Кочани.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР