СКИ ШКОЛА “SKI & SWIM” ШТИП, ТРАДИЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА!!!

октомври 26, 2021
1 минути

Традицијата продолжува, ТА ,,ДА-НИ травел,,-Штип и ПСК ,,Челични,, Штип организират Акција ,,Научи да Скијаш 2022,,. Одиме во Ски центарот Банско во Бугарија. Старата и позната ски инструкторска екипа повторно ќе се погрижи да го научите и усовршите скијањето, но и да поминете незаборавни 6 дена од зимскиот распуст. Врвно скијање, натпревар, забава, дружење и едукација.

Термин: 09 – 14. Јануари 2022, Банско Бугарија 13.500 ден. (на 4 рати октомври-јануари) )или 5 нокевања на база ПОЛНПАНСИОН…. (шветска маса на доручек и вечера со вклучен- ручек ланч пакет)

НАПОМЕНА-Пријавување Најдоцна до 01 Декември 2021 година,цена 13.500,00 ден Сместувањето е во луксузен хотелски комплекс Мурите кој е отворен во 2008. Овој модерен 4-звезден апарт – хотел има добра локација и е доста комфорен. Располага со модерен спа центар, фитнес и теретана, како и 2 внатрешни базени – едниот детски базен а другиот со полуолимписки димензии 20 х 12, одличен за пливање после напорното скијање.

Дневни активности, Програмата за активностите на снег е адаптирана според возраста и според скијачко искуство. Поделена е во две категории: почетници, средно искусни и напредни скијачи .

08.00 часот – станување

08.15 – 09.30 часот – појадок

10.00 часот – заминување кон терените за скијање

10.30 – 15.30 часот – скијање

16.00 – 17.00 часот – попладневен одмор

17.00 – 19.30 часот – часови по пливање,користење на спа центар,едукација

19.30 – 20.30 часот – вечера

20.30- 22.00 часот -забава со аниматорите од Хотелот

Цената на аранжманот ВКЛУЧУВА… – Превоз до ски центарот Банско и назад до Штип, – 5 ноќевања, појадок и вечера (шветска маса со безалкохолни пијалоци,чај,кафе,вода,) ручек ланч пакет, организација на сите активности на снег или на базен ,хотел – Инструктор по пливање со лиценца ,Инструктор по скијање со лиценца – Користење на базени,сауна и фитнес, WI -FI во целиот хотел – Секојдневен превоз до ски терените (кабините) и назад, – Патничко-здравствено осигурување Во цената на аранжманот НЕ Е ВКЛУЧЕНА ски картата за 5 дена и Ски опрема…

НАПОМЕНА/ Во Банско може да се изнајми комплетна ски опрема-чевли, скии со везови и штапчиња, (35 евра за 6 дена),почетници и полускијачи превоз кабинков лифт-Чалин валок и Бандеришка пољана…… (35 евра за 6 дена)…..туристичка такса 6 евра.

Инструктори се: Проф. Димитар Дамески-скијање и пливање (Виница,Кочани) 075-471-521 Проф.Мирко Јакимовски – скијање и пливање ( Штип ) 078 – 390 – 725 и Методи Петров (Штип) – скијање и пливање 070 – 320- 358.

Ве очекуваме