СО ПОДИГНАТИ 200 КИЛОГРАМИ ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ ПРВ НА СВЕТСКИОТ КУП ВО ХУРГАДА (ЕГИПЕТ)

Во Спорт
март 9, 2023
1 минути

Во конкуренција на 600 натпреварувачи од целиот свет кои се натпреваруваат во различни категории, доцна синоќа Лазар Захариев го освои првото место на „Светскиот Куп 2023“ што се одржува во Хургада (Египет).

Захариев се натпреваруваше во категоријата бенч прес Мастерс, тежина 1 – 110 килограми и со подигнати 200 килограми стана прв во својата категорија.

WORLD  KUP  EGYPT 2023  WPC/AWPC  PAWERLIFTYING  AND  BENCH PRES  ќе се одржува и во наредните четири дена.

Честитки до Захариев кој и овој пат како и во Владичин Хан (Србија) е со поддршка на синот Гаврил и сопругата Мирјана.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ