Ознака: дигање тегови

СО ПОДИГНАТИ 215 КИЛОГРАМИ ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ СТИГНА ДО НОВ ЗЛАТЕН МЕДАЛ

СО ПОДИГНАТИ 215 КИЛОГРАМИ ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ СТИГНА ДО НОВ ЗЛАТЕН МЕДАЛ

Онаму каде што застана на крајот на минатата година Лазар Захариев го продолжи денес и тоа во Шпанија во Барселона. Захариев во категоријата pawerlifting bench press Мастер категорија со подигнати 215 килограми го освои првото место и златниот медал се најде на неговите гради. Како што ни јавува набргу го очекуваат уште неколку вакви натпревари…

ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ  ГО ОСВОИ ПРВОТО МЕСТО И ПОТВРДИ ДЕКА Е НАЈСИЛЕН BENCHER НА БАЛКАНОТ И ВО ЕВРОПА

ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ ГО ОСВОИ ПРВОТО МЕСТО И ПОТВРДИ ДЕКА Е НАЈСИЛЕН BENCHER НА БАЛКАНОТ И ВО ЕВРОПА

Нашиот сограѓанин Лазар Захариев  уште еднаш ја потврди својата висока класа и докажа дека е најсилниот bencher на Балканот и во Европа. Захариев денес во Мадрид (Шпанија) на најголемиот спортски Европски фестивал „„ARNOLD  KLASIK  EUROPA“ го освои првото место во Мастер ,категорија до 125 килограми откако подигна 205 килограми. Годинава на натпреварувањето во Мадрид учествуваа…

ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ ПОБЕДНИК ВО КАТЕГОРИЈАТА ВЕТЕРАНИ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ШАМПИОНАТ ВО ТИВАТ (ЦРНА ГОРА)

ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ ПОБЕДНИК ВО КАТЕГОРИЈАТА ВЕТЕРАНИ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ШАМПИОНАТ ВО ТИВАТ (ЦРНА ГОРА)

Лазар Захариев со подигнати 202,5 килограми го освои првото место на „Меѓународниот шампионат“ во поверлифтинг и бенч прес што се одржа во Тиват (Црна Гора). На шампионатот учествуваа претставници од 10 држави а Лазар Захариев титулата „Шампион“ ја освои во групата на ветерани. Честитки за новиот триумф на Захариев кој и овој пат го подели…

СО ПОДИГНАТИ 200 КИЛОГРАМИ ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ ПРВ НА СВЕТСКИОТ КУП ВО ХУРГАДА (ЕГИПЕТ)

СО ПОДИГНАТИ 200 КИЛОГРАМИ ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ ПРВ НА СВЕТСКИОТ КУП ВО ХУРГАДА (ЕГИПЕТ)

Во конкуренција на 600 натпреварувачи од целиот свет кои се натпреваруваат во различни категории, доцна синоќа Лазар Захариев го освои првото место на „Светскиот Куп 2023“ што се одржува во Хургада (Египет). Захариев се натпреваруваше во категоријата бенч прес Мастерс, тежина 1 – 110 килограми и со подигнати 200 килограми стана прв во својата категорија….

ПРВО МЕСТО ЗА ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ ВО М1 120 КИЛОГРАМИ

ПРВО МЕСТО ЗА ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ ВО М1 120 КИЛОГРАМИ

На Меѓународниот натпревар „Србија опен“ што се одржа во Владичин Хан Лазар Захариев го освои првото место. Бодрен од трибините од сопругата Мирјана и синот Гаврил, Захариев беше убедлив во „бенч прес“ М1 – 120 килограми и заслужено се искачи на највисокото место на пиедесталот. Следниот предизвик за Лазар Захариев е натпреварот што ќе се…

ПРВО МЕСТО ЗА ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА СРБИЈА

ПРВО МЕСТО ЗА ЛАЗАР ЗАХАРИЕВ НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО НА СРБИЈА

Златниот медал се најде на градите на нашиот сограѓанин Лазар Захариев кој денес на Отвореното првенство на Република Србија во bench pres што се одржа во Књажевац го освои првото место. Захариев првото место го освои во категоријата М1 до 120 килограми откако подигна 195.килограми. Честитки за Лазар Захариев С. Ивановски