СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО КОЧАНИ, ОТКАКО ГО УДРИЛ ПЕШАКОТ ПОБЕГНАЛ СО ВОЗИЛОТО

јули 8, 2023
0 минути

На 07.07.2023 во 13.33 часот во Полициска станица Кочани е пријавено дека на ул.,,Тодосија Паунов“ во Кочани, товарно возило ,,форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.К.(32) од с.Три чешми, штипско, удрило во пешакот В.Ш.(69) од Кочани и го напуштило местото, но подоцна Ј.К. е пронајден и лишен од слобода. Во несреќата пешакот В.Ш. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кочани. Во координација со Јавен обвинител увид на местото извршила екипа од Полициска станица Кочани.

ИЗВОР: Дневен билтен на МВР

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ