Ознака: бк спартак

БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ ПЕТТИ ВО КОНЕЧНИОТ ПЛАСМАН

БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ ПЕТТИ ВО КОНЕЧНИОТ ПЛАСМАН

Во организација на Боречката Федерација на Македонија а со техничка организација на БК „Балканец 2008“, денес во Штип во Спортската сала „Јордан Мијалков“ се одржа „Државното првенство во борење слободен стил, и борење за жени – кадети/ки У-17“ со што и официјално се спушти завесата на годинешниот шампионат. На првенството екипата на „Спартак“ учествуваше со…

ПЕТ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО – СЛОБОДЕН СТИЛ У-20

ПЕТ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО – СЛОБОДЕН СТИЛ У-20

Во организација на Боречката Федерација на Македонија а со техничка организација на БК „Бучим“ денес во Спортската сала „25-ти Мај“ во Радовиш се одржа „Државно првенство во борење слободен стил за мажи и жени У-20. Борачите на „Спартак“ од Кочани на првенството учествуваа со седум борачи кои во конкуренција на 80 борачи од 18 боречки…

ТРЕТО МЕСТО ЗА БК „СПАРТАК“ НА ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО БОРЕЊЕ СЛОБОДЕН СТИЛ, У-15 – ПИОНЕРИ И ПИОНЕРКИ

ТРЕТО МЕСТО ЗА БК „СПАРТАК“ НА ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО БОРЕЊЕ СЛОБОДЕН СТИЛ, У-15 – ПИОНЕРИ И ПИОНЕРКИ

Во организација на Боречката Федерација на Македонија а со техничка организација на БК „Балканец“ денес во Штип во Спортската сала „Јордан Мијалков“ се одржа годинешното Државно првенство во борење слободен стил за У-15-пионери и пионерки. БК „Спартак кој со големи амбиции замина на првенството на крајот во екипна конкуренција го зазеде третото место со заостанување…

БК „СПАРТАК“ – КОЧАНИ ГО ОДРЖА РЕДОВНОТО ГОДИШНО СОБРАНИЕ

БК „СПАРТАК“ – КОЧАНИ ГО ОДРЖА РЕДОВНОТО ГОДИШНО СОБРАНИЕ

Во мошне пријатна атмосфера вечерва БК „Спартак“ – Кочани го одржа своето Редовно Годишно Собрание. Пред присутните делегати свое обраќање имаше Зоран Сребренов актуелен Претседател на БК „Спартак“ – Кочани Откако беше избран записничар и оверувачи на записникот на дневен ред беше точката по која се дебатираше за предлогот од „Здружението на борачи – ветерани“…

ЧЕТИРИ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО У-23

ЧЕТИРИ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО У-23

Во организација на Боречката Федерација на Македонија а со техничка организација на БК „Бучим“ денес во Радовиш се одржа „Државното првенство во борење У-23“. Екипата на „Спартак“ предводена од тренерот Влатко Соколов на првенството настапи со девет борачи кои на крајот освоија четири медали од кои една сребрена и три бронзени. Останатите пет борачи се…

ЧЕТИРИ БОРАЧИ НА „СПАРТАК“ СО ТРЕНЕРОТ СРЕБРЕНОВ НА ПОДГОТВКИ ВО БУГАРИЈА

ЧЕТИРИ БОРАЧИ НА „СПАРТАК“ СО ТРЕНЕРОТ СРЕБРЕНОВ НА ПОДГОТВКИ ВО БУГАРИЈА

Даријан Павлев, Павел Темелков, Јован Илијев и Славица Митева заедно со тренерот Зоран Сребренов заминаа на четиридневен камп во Софија (Бугарија). На кампот кој ќе трае од 20.02 до 23.02.2024 година заедно со борачите од Кочани  се и претставници од боречки клубови од Америка, Грција и домаќинот Бугарија. Ова ќе биде убава можност борачите на…

ЧЛЕНОВИ НА БК „СПАРТАК“ ОД КОЧАНИ УЧЕСТВУВАА НА ТУРНИРИ ВО БЕЛГРАД И ПЕТРИЧ

ЧЛЕНОВИ НА БК „СПАРТАК“ ОД КОЧАНИ УЧЕСТВУВАА НА ТУРНИРИ ВО БЕЛГРАД И ПЕТРИЧ

Даријан Павлев и Павел Темелков  членови на БК Спартак“ од Кочани ги освоија првите места на Меѓународниот турнир во борење – слободен стил „Победник 2023“ кој денес се одржа во Белград (Република Србија) Во мошне силна конкуренција на борачи од Хрватска, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Словенија, Словачка, повеќе клубови од  Србија и екипите на…

ТРИ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕМОРИЈАЛНИОТ ТУРНИР „МЕНТАЗ АЛАЈБЕГУ“

ТРИ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕМОРИЈАЛНИОТ ТУРНИР „МЕНТАЗ АЛАЈБЕГУ“

Во организација на Воречкиот клуб „Лирија“ од Скопје, денес во салата на ООУ „Лирија“ се одржа 10-тиот Меморијален турнир во борење „Ментаз Алајбегу“. БК „Спартак“ од Кочани на турнирот учествуваше со четири борачи кои на крајот освоија три медали од кои еден златен и два бронзени. Павел Темелков го освои златниот медал во категорија до…

ТРИ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО ШТИП

ТРИ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО ШТИП

Во организација на Боречкиот клуб „Балканец“ од Штип, денес во градот под Исарот се одржа Меѓународен турнир за кадети, пионери и деца, слободен стил „Трофеј Штипски боречки асови“. На турнирот учествуваа 5 клубови од Бугарија, 4 од Косово и клубовите: Спартак, Балканец, Бучим, Бучим шампиони Конче, Неготино, Ускана, Вардар 1961,Шкупи и Лирија со вкупно 200…

ЧЕТИРИ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО РАДОВИШ

ЧЕТИРИ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО РАДОВИШ

Во организација на БК „Бучим“ денес во Радовиш се одржа 4-тиот Меѓународен турнир во борење „Трофеј шампиони – боречки легенди 2023“. На турнирот учествуваа 110 борачи (генерациите од 2008 до 2016 година), од клубови од Грција, Косово и Македонија (Спартак, Балканец, Бучим, Бучим Шампион Конче, Борец, неготино и Шкупи). На турнирот БК „Спартак“ учествуваше со…