Ознака: бк спартак

ДВЕ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО БУГАРИЈА

ДВЕ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО БУГАРИЈА

На вториот Меѓународен турнир „Куп Неврокоп“ што денес се одржа во Гоце Делчев (Бугарија) борачите на „Спартак“ освоија две  медали, од кои еден златен и еден бронзен. На турнирот годинава се појавија околу 300 борачи од Украина, Молдавија, Латвија, Грција, Белгија, Турција, Романија, Македонија (три клуба) и повеќе клубови од домаќинот Бугарија. Боречкиот клуб „Спартак“…

БК „СПАРТАК“ – ЧЕТИРИ БОРАЧИ, ЧЕТИРИ МЕДАЛИ НА МЕМОРИЈАЛНИОТ ТУРНИР „ТОНИ ТАНЧЕВ“

БК „СПАРТАК“ – ЧЕТИРИ БОРАЧИ, ЧЕТИРИ МЕДАЛИ НА МЕМОРИЈАЛНИОТ ТУРНИР „ТОНИ ТАНЧЕВ“

Борачите на „Спартак“ од Кочани со цел да ја одржат добрата форма продолжуваат со учествово  на турнирите. Денес четири борачи, од кои двајца во машка и две во женска конкуренција  учествуваа на Првиот Меѓународен меморијален турнир „Тони Танчев“ кој се одржа во Конче (Радовиш) и се закитија со два златни еден сребрен и еден бронзен…

ПЕТ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕМОРИЈАЛНИОТ ТУРНИР ВО ВЕЛЕС

ПЕТ МЕДАЛИ ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕМОРИЈАЛНИОТ ТУРНИР ВО ВЕЛЕС

Во организација на Боречкиот Клуб „Велес“ денес во градот на Рацин се одржа меморијален турнир во борење „Коцев Љубомир – Листон“ 2023. На турнирот кој се одржа во спортската сала „Гемиџии“ зедоа учество борачи од сите клубови во Македонија со настап 2009/2010,  2010/2011 и 2012/2014. Боречкиот Клуб „Спартак“ од Кочани настапи со шест борачи кои…

ДВЕ ВТОРИ МЕСТА ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕМОРИЈАЛНИОТ ТУРНИР „БОЈАН РАНГЕЛОВ 2023“

ДВЕ ВТОРИ МЕСТА ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МЕМОРИЈАЛНИОТ ТУРНИР „БОЈАН РАНГЕЛОВ 2023“

Во организација на Боречкиот клуб „Вардар 1961“ од Скопје, денес во спортската сала „ Антон Димитров“ – Општина Бутел (Скопје) се одржа првиот Меѓународен турнир во борење „Бојан Рангелов 2023“. На турнирот учествуваа борачи од Србија, Бугарија, Косово и од сите боречки клубови од Македонија во машка и женска конкуренција. БК „Спартак“ на турнирот партиципираше…

ЕДНО ПРВО И ТРИ ТРЕТИ МЕСТА ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ЗА ПИОНЕРИ И ПИОНЕРКИ У-15

ЕДНО ПРВО И ТРИ ТРЕТИ МЕСТА ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ЗА ПИОНЕРИ И ПИОНЕРКИ У-15

Во организација на Боречката Федерација на Македонија а со техничка организација на Боречкиот Клуб „Спартак“ од Кочани, денес во „градот на оризот“ се одржа Државното првенство во борење слободен стил за пионери и пионерки У-15. На првенството се појавија 130 борачи во машка и женска конкуренција, родени 2008 и 2009 година регистриран  со право на…

КОМПАНИЈАТА „GO-KA SPORT“ ГИ ОБЛЕЧЕ БОРАЧИТЕ НА БК „СПАРТАК“

КОМПАНИЈАТА „GO-KA SPORT“ ГИ ОБЛЕЧЕ БОРАЧИТЕ НА БК „СПАРТАК“

Несомнено една од компаниите со најдобра спортска опрема не само во Кочани туку и пошироко „GO-KA  SPORT“  вечерва ги облече членовите на БК „Спартак“ од Кочани. Имено менаџерот на компанијата вечерва го посети тренингот на БК „Спартак“ и на борачите и стручниот штаб им подари 30 шушкавци. Борачите кои полека но сигурно се враќаат на…

ДВАЈЦА БОРАЧИ НА „СПАРТАК“ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО ПЕРНИК (БУГАРИЈА)

ДВАЈЦА БОРАЧИ НА „СПАРТАК“ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО ПЕРНИК (БУГАРИЈА)

Двајца борачи на „Спартак“ како дел од комбинираниот тим со „Балканец“ (Штип) настапија на Меѓународниот турнир во борење грчко-римски стил Никола Георгиев – Кимбата“ што се одржа во Перник (Бугарија). Андреј Соколов (до 48 килограми) и Филип Ангелов (до 68 килограми) настапија во пионерска конкуренција и на крајоти двајцата се пласираа на 5-тото место, додека…

ДВЕ ТРЕТИ МЕСТА ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО – СЛОБОДЕН СТИЛ  У-23

ДВЕ ТРЕТИ МЕСТА ЗА БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО – СЛОБОДЕН СТИЛ У-23

Во организација на Боречката Федерација на Северна Македонија и техничка организација на БК „Бучим“ денес во Радовиш се одржа Државното првенство – слободен стил и борење за жени У-23. Екипата на БК „Спартак“ учествуваше со тројца борачи кои освоија две трети места и едно петто место Дамјан Крстов во категорија до 57 килограми и Леон…

БК „СПАРТАК“ ГО ПРЕСТАВИ РАСУЛ ШАПИЕВ НОВИОТ ЧЛЕН НА КЛУБОТ

БК „СПАРТАК“ ГО ПРЕСТАВИ РАСУЛ ШАПИЕВ НОВИОТ ЧЛЕН НА КЛУБОТ

Во присуство на членовите на Стручниот штаб и младите борачи на БК „Спартак“ од Кочани, денес во салата на клубот беше претставен новиот член на „Спартак“, Русинот Расул Шапиев кој веќе имаше дебитантски настап за кочанскиот клуб на Изборното првенство во слободен стил кое минатиот викенд се одржа во Скопје. Инаку Шапиев потекнува од најдобрата…

УСПЕШНО ДЕБИ НА РУСИНОТ РАСУЛ ШАПИЕВ ЗА БК „СПАРТАК“ НА ИЗБОРНОТО ПРВЕНСТВО

УСПЕШНО ДЕБИ НА РУСИНОТ РАСУЛ ШАПИЕВ ЗА БК „СПАРТАК“ НА ИЗБОРНОТО ПРВЕНСТВО

Во организација на Боречката Федерација на Северна Македонија а со техничка организација на БК „Лирија’ од Скопје денес во спортската сака на Гимназијата „Зеф Љуш Марко“ во Скопје се одржа Изборното првенство во борење, слободен стил за момчиња и девојчиња во сениорска конкуренција. Екипата на БК „Спартак“ од Кочани на првенството се појави со седум…