Ознака: бк спартак

БОРАЧИТЕ НА БК „СПАРТАК“ ОД КОЧАНИ НА ПОДГОТОВКИ НА ПОНИКВА

БОРАЧИТЕ НА БК „СПАРТАК“ ОД КОЧАНИ НА ПОДГОТОВКИ НА ПОНИКВА

Од денес (Среда) до Сабота девет борачи и двајца тренери од БК „Спартак“ ќе реализираат дел од подготовките на Пониква. Сместени се во прекрасниот хотел „Магнолија“ а планината им дава прекрасни услови да ги поминат базичните подготовки кои многу ќе им значат во настапите преку целата година. Влатко Соколов и Зоран Сребренов ја направија програмата…

ЗАПОЧНА ЖЕТВАТА НА МЕДАЛИ НА НАЈМЛАДИТЕ БОРАЧИ НА БК „СПАРТАК“

ЗАПОЧНА ЖЕТВАТА НА МЕДАЛИ НА НАЈМЛАДИТЕ БОРАЧИ НА БК „СПАРТАК“

Во организација на Боречкиот Клуб „Карбинци“ а по повод празникот Спасовден, денес во Карбинци се одржа турнир во борење за деца и пионери. На турнирот учествуваа 85 борачи од „Спартак“, „Балканец“, „Киро Ристов“ и домаќинот „Карбинци“. Екипата на „Спартак“ од Кочани учествуваше со 13 борачи (во машка и женска конкуренција) кои освоија 7 медали, од…