Ознака: тфл исток

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, „ОСОГОВО“ – „РУДАР“ ДЕРБИ НА КОЛОТО

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, „ОСОГОВО“ – „РУДАР“ ДЕРБИ НА КОЛОТО

Во недела со почеток во 13:00 часот се играат натпреварите од 7-то коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. На програмата се неколку интересни натпревари но сепак вниманието го привлекува натпреварот во Кочани помеѓу „Осогово“ и „Рудар“ од Пробиштип. Некогаш овие натпревари привлекуваа големо внимание кај љубителите на фудбалот бидејќи беа интересни, неизвесни но со…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, НАЈ  ИНТЕРЕСНО ВО СВЕТИ НИКОЛЕ И ДЕЛЧЕВО

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, НАЈ ИНТЕРЕСНО ВО СВЕТИ НИКОЛЕ И ДЕЛЧЕВО

Недела 14:00 часот, термин за одигрување на натпреварите од 6-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. Неколку натпревари го привлекуваат вниманието на фудбалската јавност, но според двојките се чини дека најинтересно ќе биде во Свети Николе, Делчево и Градско Балдовци што не значи дека и на останатите три средби резултатот нема да биде неизвесен….

„ОСОГОВО“ СО СЛУЖБЕН РЕЗУЛТАТ ГО ДОБИ НАТПРЕВАРОТ СО „СПАРТМАНИ“

„ОСОГОВО“ СО СЛУЖБЕН РЕЗУЛТАТ ГО ДОБИ НАТПРЕВАРОТ СО „СПАРТМАНИ“

Комисијата за жалби во Трета Фудбалска Лига – Исток ја усвои поднесената жалба на ГФК „Осогово“ за натпреварот против екипата на „Спартмани“ одигран во рамките на 4-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток и натпреварот е регистриран со службен резултат 3:0 во корист на Кочанчани. За потсетување само, спомнатиот натпревар одигран во Градско Балдовци…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ПОПРАВЕН ИСПИТ ЗА „ОСОГОВО“

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ПОПРАВЕН ИСПИТ ЗА „ОСОГОВО“

Во Недела со почеток во 14:00 часот се играат натпреварите од Трета Фудбалска Лига – Исток. „Осогово“ по катастрофалното издание во Градско Балдовци каде загуби од домаќинот „Спартмани“ ја пречекува комшиската екипа на „Академија Чешиново-Облешево“. Факт е дека играчите на „Осогово“ ништо не одиграа во четвртото коло кога загубија со 0:1, факт е дека причина…

ЌЕ ИМА ЛИ ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ НАТПРЕВАРОТ ОД ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК „СПАРТМАНИ“-„ОСОГОВО“?

ЌЕ ИМА ЛИ ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ НАТПРЕВАРОТ ОД ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК „СПАРТМАНИ“-„ОСОГОВО“?

Како што дознаваме фудбалскиот натпревар „Спартмани“ – „Осогово“ одигран во рамките на 4-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток ќе има и трето полувреме. Натпреварот заврши со победа на домаќините од 1:0, но кочанчани најавија жалба до организаторот на Трета Фудбалска Лига – Исток, ОФС Кочани за настап кај домаќините на нерегистриран играч. Во…

ВО НЕДЕЛА, ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК – 04 КОЛО

ВО НЕДЕЛА, ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК – 04 КОЛО

Во недела со  почеток во 15:00 часот се играат натпреварите од 4. коло во Трета Фудбалска Лига – исток. Екипата на „Осогово“ иако пред почетокот на првенството важеше за главен фаворит за освојување на првото место, сепак настапот на гостински терен во второто коло покажа дека и другите екипи се организирани и дека патот за…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ЧЕТИРИ ЕКИПИ НА ДЕЛБА НА ПРВОТО МЕСТО

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ЧЕТИРИ ЕКИПИ НА ДЕЛБА НА ПРВОТО МЕСТО

Се одиграа натпреварите од второто коло во Трета Фудбалска Лига – исток во кое се постигнати 19 погодоци или во просек 3.16 по натпревар. „Осогово“ од Малешевијата се враќа со еден освоен бод, откако денес со домаќинот „Малеш“ одиграа 1:1. Во првото полувреме мрежите мируваа, а домаќините го отворија резултатот во 53’ со голот на…

ТРЕТОЛИГАШИТЕ ОД ИСТОКОТ ГО ИГРААТ ВТОРОТО КОЛО

ТРЕТОЛИГАШИТЕ ОД ИСТОКОТ ГО ИГРААТ ВТОРОТО КОЛО

Во Недела со почеток во 15:00 часот се играат натпреварите од второто коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. „Осогово“ му гостува на традиционалниот незгоден противник во Берово,  додека на теренот во Чешиново гостуваат Светиниколчани. Двојки од второто коло: „Малеш“ – „Осогово“ „Академија Ч-О“ – „Овче Поле“ „Брегалница“ (Д) – „Тиверија“ „Победа“ (В) – „Вардарски“…

ВО НЕДЕЛА СТАРТУВААТ НАТПРЕВАРИТЕ ВО ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

ВО НЕДЕЛА СТАРТУВААТ НАТПРЕВАРИТЕ ВО ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

По една седмица одложување во Недела со почеток во 16:00 часот започнуваат натпреварите од годинешното првенство во Трета Фудбалска Лига – Исток. Според составот на лигата и имињата на 12 екипи за очекување се интересни средби кои секако дека ќе го свртат вниманието на љубителите на фудбалот од истокот. Во првото коло „Осогово“ кое по…

„ОСОГОВО“ ПРВЕНСТВОТО ГО ОТВОРА СО „ПОБЕДА“ (ВАЛАНДОВО)

„ОСОГОВО“ ПРВЕНСТВОТО ГО ОТВОРА СО „ПОБЕДА“ (ВАЛАНДОВО)

По извлекувањето на натпреварувачките броеви познат е распоредот на натпреварите во Трета Фудбалска Лига – Исток. Дванаесет екипи ќе се натпреваруваат во сезоната 2022/2023 а самиот старт е поместен за една седмица и наместо првичниот датум 04 Септември натпреварите ќе започнат на 11 Септември. Според имињата на учесниците во лигата за очекување е интересно и…