ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ОПТИМИЗАМ ВО „ОСОГОВО“, НЕМА ДА ЗАГУБИМЕ!

Во Спорт
мај 10, 2024
1 минути

Утре (Сабота) со почеток во 17:00 часот се играат натпреварите од 29-тото, претпоследно коло во Втора Фудбалска Лига по кое на многу прашања ќе се добие одговорот кога е во прашање опстанокот во лигата.

„Осогово“ со доза на оптимизам патува во Голема Речица (Тетово) каде и гостува на мошне добрата екипа на „Аресими“. Кочанчани се борат за гол второлигашки живот и единствената опција што им даба надеж дека и следната година ќе играат во Втората лига е непоразени да се вратат од ова тешко гостување.

Играчите се тие што одлучуваат што и како понатака, затоа најавуваат борба за секоја топка и верба дека нема да загубат на ва тешко гостување.

Двојки за 29-тото коло:

„Аресими“ – „Осогово“

„Тетекс“ – „Охрид“

„Беса“ – „башкими“

„Пелистер“ – „Победа“

„Скопје“ – „Беласица“

„Вардар“ (Н) – „Новаци“

„Караорман“ – „Каменица Саса“

„Кожуф“ – „Детонит Плачковица“

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ