ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, „КОЧАНИ“ ЈА ОТВОРА СЕЗОНАТА ВО ВИНИЦА

Во Спорт
септември 15, 2023
0 минути

Утре (Сабота) стартува годинешниот шампионат во Втора Фудбалска Лига за жени.

Во првото есенско коло кочанскиот второлигаш првенството ќе го стартува против „Порече“, натпревар кој ќе се одигра на теренот во Виница со почеток во 12:00 часот.

Двојки за првото коло:

„Кочани“ – „Порече“

„Билјанини извори“ – „Вардар“

„„Борец“ – „Победа“ (Валандово)

„Атлетико“ – „Плачковица“

С. Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ