ВО ЧЕТВРТОК ВТОР ПОДГОТВИТЕЛЕН НАТПРЕВАР „ОСОГОВО“ – „ШКЕНДИЈА“

Во Спорт
јануари 30, 2024
0 минути

Бо рамките од подготовките за пролетниот дел на првенството во Втора Фудбалска Лига, во Четврток (01.02.2024 година) на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани со почеток во 13:00 часот „Осогово“ ќе го одигра вториот подготвителен натпревар.

Противник на кочанскиот второлигаш ќе му биде екипата на „Шкендија“ од Арачиново инаку член на Трета Фудбалска Лига – Север.

По одложениот натпревар поради лошите временски услови што беше закажан со „Кожуф“ од Гевгелија, „Осогово“ досега одигра само еден контролен натпревар и тоа против екипата на „Њу Старс“ и извојува победа од 3:0.

С. Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ