ВО КАВАДАРЦИ ПРИВЕДЕН КРАДЕЦ ОД КОЧАНСКО

март 16, 2023
0 минути

На 15.03.2023 полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Б.С.(47) од с.Теранци.
Тој се сомничи дека на 12.03.2023 од камп приколка лоцирана во место викано „Нари“, атар на с.Крњево, одзел разновиден алат.
Лицето е приведено во Полициската станица во Кавадарци и по целосно документирање на настанот ќе следи соодветна пријава.

Дневни соопштенија на МВР

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ