СИЛУВАЛ МАЛОЛЕТНИЧКА ПА ЈА ОДНЕЛ ВО БОЛНИЦА ЗА ДА И ПРУЖАТ ЛЕКАРСКА ПОМОШ

април 14, 2022
0 минути

На 14.04.2022 полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода И.А.(19) од кочанско село.

Тој се сомничи дека, по претходно консумирање алкохол, откако паднала во бессознание, извршил обљуба врз малолетна девојка од кочанско село, по што ја однел во болница за укажување на лекарска помош.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР