ВО ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР, „ОСОГОВО“ ГО СОВЛАДА ПРВОЛИГАШОТ ОД КРАТОВО

Во Спорт
октомври 15, 2023
0 минути

Паузата во првенствата поради настапите на Македонската Фудбалска Репрезентација екипите на „Осогово“ и „Силекс“ ја искористија со одигрување на пријателски натпревар.

Натпреварот се одигра на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани а второлигашот „Осогово“ беше поуспешен и победи 3:1 (2:0).

Со головите на Јован Дојчинов и Тоше Манов во првото полувреме кочанчани дојдоа до водство од 2:0. Во вториот дел „Силекс“ го намали водството преку Димитрие Поповски а конечните 3:1 ги постави Тоше Манов со својот втор погодок.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ