ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КОЧАНЧАНЕЦ ИЗЛЕТАЛ ОД КОЛОВОЗОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

април 29, 2022
0 минути

На 28.04.2022 во 21.55 во Полициската станица Кочани било пријавено дека на локален пат во Кочани, мотоцикл со штипски регистарски ознаки, управуван од В.М.(54) од Кочани, излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.М., констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Кочани.

ИЗВОД: Дневни билтени од МВР