ВОНРЕДНО КОЛО ВО ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИЗЛЕГУВА ЛИ „ОСОГОВО“ ОД ОПАСНАТА ЗОНА?

Во Спорт
април 29, 2024
1 минути

Утре (Вторник) со почеток во 16:00 часот се играат натпреварите од 27-то вонредно коло во Втора Фудбалска Лига. „Осогово“ е пред тешко гостување во Неготино, но осоколени по саботната победа и вербата во себе дека со противникот се со сличен квалитет најавуваат освојување на сите три бода. „Вардар“ по серијата добри резултати е во мирни води што е додатна шанса за „жетварите“ да тргнат по победа.

Двојки за 27-то коло:

„Вардар“ (Н) – „Осогово“

„Беса“ – „Охрид“

„Пелистер“ – „Тетекс“

„Аресими“ – „Башкими“

„Скопје“ – „Победа“

„Караорман“ – „Беласица“

„Кожуф“ – „Новаци“

„Детонит Плачковица“ – „Каменица Саса“

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ