ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА, „ОСОГОВО“ БЕЗ БЕЛО ЗНАМЕ ВО НОВАЦИ

Во Спорт
септември 29, 2023
1 минути

Продолжуваат возбудувањата во втора Фудбалска Лига. Се играат натпреварите од 7-то коло а „Осогово“ осоколено по победата и играта од минатото коло гостува на жешкиот терен во Новаци.

Добро е што играчите на „Осогово“ по победата над „Беласица“ сега повеќе веруваат во своите квалитети и без „бело знаме“ ќе излезат на мегдан во Новаци. Но бидејќи секој натпревар е различен „жетварите“ треба да бидат внимателни, да не ги понесе еуфоријата туку со ладни глави но и верба во своите квалитети да се спротивстават на противник кој во првите шест кола собра 10 бодови.

Добар резултат на кој се надеваат навивачите на „Осогово“ би преставувал и покана за голема посета веќе на следниот натпревар кога се игра регионалното дерби во кое кочанчани ќе и бидат домаќини на „Каменица Саса“.

Двојки од 7-то коло:

„Новаци“ – „Осогово“

„Беласица“ – „Охрид“

„Каменица Саса“ – „Победа“

„Детонит Плачковица“ – „Башкими“

„Кожуф“ – „Тетекс“

„Караорман“ – „Беса“

„Вардар“ (Н) – „Пелистер“

„Скопје“ – „Аресими“

Сите натпревари започнуваат во 14?00 часот

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ