ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ ПРЕД ТРЕТ ТРИУМФ?

Во Спорт
септември 29, 2023
1 минути

Во Сабота на програмата се натпреварите од 3-тото коло во Втора Фудбалска Лига – за жени.

Девојчињата на „Кочани“ по двете победи и максимално освоените бодови во првите две кола со доза на голем оптимизам ја пречекуваат екипата на „Билјанини извори“, со најава дека успешните настапи ќе продолжат.

Натпреварот во Кочани се игра на стадионот „Никола Мантов“ со

почеток во 14:00 часот.

Двојки од 3-тото коло:

„Кочани“ – „Билјанини извори“

„Борец“ – „Вардар“

„Атлетико“ – „Победа Валандово 16“

„Плачковица“ – „Порече“

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ